Hakkımızda

Firmamızın ana faaliyet konusu yangına dayanıklı ürün üretimi olup, 2019 yılında Türk mühendislerimiz ile ülkemizin dış pazardan ithal etmiş olduğu güvenli depolama sistemlerinin üretimi için bir araya gelerek, başlatmış olduğumuz Type core serisi 90 dakika yangına dayanıklı güvenlik dolaplarının üretimini İstanbul tesisimizde yürütmekteyiz. Tesisimizde üretilen dolapların tamamı TÜRKAK tarafından akredite Efectis Era Test Merkezinde EN 14470-1 standardına uygun olarak “Alevlenebilir Sıvılar İçin Güvenli Muhafaza Dolabı” kapsamında teste tabi tutularak ve 103 dk. Yangına dayanım direnci göstermiştir.

İnsan ve çevre hassasiyetine duyarlı firmamız yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren endüstriyel tesisler, sağlık ve eğitim kurumlarına tedarik ettiği ürünler ile kullanıcılarına 90 dakika maximum güvenli bir depolama sağlamaktadır. Laboratuvar Donanım sistemleri alanında İstanbul’da faaliyet gösteren Tura Çelik ve Ağır-Hafif Çelik alanında Ankara’da hizmet veren Phoenix Makin ortak kuruluşu olan Core Laboratuvar; sunmuş olduğu ürün ve hizmetlerin tamamını 4000 Metrekare İstanbul merkezli ana üretim tesisinde kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Firmamız başta ISO 45001: İş sağlığı ve güvenliği olmak üzere ISO 9001: Kalite Yönetim sistemi ve ISO 14001: Çevre Yönetim sistemi kurallarını üretim ve satış sonrası hizmetlerinde uygulanmaktadır. İnsan sağlığı ve güvenlik odaklı, müşteri memnuniyetine dayanan hizmet politikamız ile hızla gelişen ve değişen dünyada ileri teknoloji ile hazırlanmış ürün, sistem ve hizmetleri sizinle buluşturmayı amaçlamaktadır.

Vizyonumuz

Yapmış olduğumuz bu yenilikçi çalışma ile ülkemizin laboratuvar donanım sistemleri alanında yurtdışından ithal etmiş olduğu ürünleri yerli işçilik ve çevre dostu maddeler ile insan ve doğa sağlığını korurken, yerel tedarikçiler ile ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak temel gayemizdir.

Misyonumuz

Yeni gelişmeleri takip eden ve teknolojik imkânları iyi şekilde kullanarak yenilikçi çözümler ile laboratuvar donanım sistemleri alanında dünya çapında hizmet vermeyi hedeflemektedir.

 Neden Biz
  • DEVAMLILIK 1996’dan beri kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve müşterilerimiz ile sürekliliğe dayalı sağlam ilişkiler kuruyoruz.
  • YÜKSEK KALİTE ANLAYIŞI Proje tasarım aşamalarında ve saha uygulamalarında Avrupa’da kabul görmüş standartlardan ödün vermeden işimizi yapıyoruz.
  • GÜVENLİK Başarının ekip işi olduğuna inanıyor çalışma arkadaşlarımızın sağlığına önem veriyoruz. İş sağlığı ve güvenliğine yönelik eğitimlerimizi, risk analiz çalışmalarımızı ve acil durum eylem planlarımızı titizlikle takip ediyor ve uyguluyoruz.
  • DENEYİM VE YENİLİKÇİLİK Kapsamlı ve her açıdan uzmanlık gerektiren konularda deneyimli mühendis ekibimiz ile çözüm ortağınız oluyoruz.
  • STRATEJİK İNSAN KAYNAĞI YÖNETİMİ Proje yönetim ekimizi alanında uzman kişilerden seçiyor. Her proje de mühendislerimizin tüm bilgi ve birikiminden yararlanılmasını amaçlıyoruz. Sahadaki başarılarımızı deneyimli yetkin yönetim becerisine sahip uzmanlarımız ile destekliyoruz.
  • ETKİLİ MALİYET VE YÖNETİM PLANLAMASI Kaynak yönetim planlama sistemi ile projelerimizin her sürecini maliyet ve yönetim açıcından etkili şekilde planlıyoruz.